طیف وسیعی از اندازه ها و رتبه بندی ها

طیف وسیعی از اندازه ها و رتبه بندی ها

طیف وسیعی از اندازه ها و رتبه بندی ها


برای محافظت از مردم و اموال خود ، از بین خط کاملی از خاموش کننده آتش قابل حمل Gielle را انتخاب کنید.

خاموش کننده های آتش قابل حمل در طیف وسیعی از اندازه ها و رتبه بندی ها قرار می گیرند و هرچه امتیاز بالاتر باشد آتش بیشتری را می توان در آن استفاده کرد.

با این حال ، خاموش کننده های بزرگتر و سنگین تر (که عموماً دارای رتبه بالاتری هستند) ، مخصوصاً برای افراد سبک تر ، می توانند کار سختی را انجام دهند.
توصیه می شود دستگاه خاموش کننده ای که خریداری می کنید مطابق با استانداردها باشد.

آتش نشانی - انواع و موارد استفاده
آتش نشانی های قابل حمل با خاموش کردن آتش و یا مهار آتش سوزی در توان خاموش کننده می توانند جان و مال خود را نجات دهند.

خاموش کننده های پودر
پودر آتش نشانی پودر در برابر آتش سوزی کلاس A ، B و C محافظت می کند و یک خاموش کننده کلی چند منظوره است. پودرهای آتش نشانی پودر در تجهیزات الکتریکی زنده قابل استفاده نیستند اما باقیمانده پودر نیز ممکن است باعث آسیب برخی تجهیزات شود. خاموش کننده های پودر خشک همانطور که پودر با آتش واکنش نشان می دهند کار می کنند و پودر پخش می شود بنابراین آتش را خاموش می کند.

این خاموش کننده ها به عنوان ABE یا BE رتبه بندی می شوند. کپسول های دارای درجه ABE برای آتش سوزی کلاس A ، کلاس B ، کلاس C و کلاس E در نظر گرفته می شوند. آنها برای آتش سوزی Class F مؤثر نیستند. کپسول های دارای درجه BE برای آتش سوزی های کلاس B ، کلاس C و کلاس E مناسب در نظر گرفته می شوند و ممکن است با اثر محدود در آتش سوزی کلاس F استفاده شوند. آنها برای آتش سوزی کلاس A مؤثر هستند.

خاموش کننده های شیمیایی مرطوب
در آتش سوزی Class F مناسب است و ممکن است در آتش سوزی کلاس A مورد استفاده قرار گیرد. برای آتش سوزی Class B یا Class C مؤثر نیست و در صورت استفاده از آتش سوزی Class E از خطرناک بودن استفاده می شود. آتش نشانی های شیمیایی مرطوب (کلاس F) در برابر آتش سوزی هایی که شامل پخت و پز روغن یا چربی ها هستند ، محافظت می کنند.
آتش نشانی های شیمیایی مرطوب همچنین رتبه آتش کمی "A" را نیز ارائه می دهند. هیچ نوع دیگری از آتش نشانی در برابر آتش سوزی های مربوط به پختن روغن یا چربی های عمیق مؤثر نیست.

دستگاه های خاموش کننده آب
مناسب برای آتش سوزی کلاس A برای آتش سوزی کلاس B و کلاس C در نظر گرفته نمی شود و در صورت استفاده برای تجهیزات الکتریکی یا روغن های پخت و پز یا چربی ها خطرناک است.

آتش نشانی های آتش نشانی از آتش در برابر آتش کلاس A محافظت می کنند که به طور معمول مواد قابل احتراق مانند چوب ، کاغذ ، نی ، پارچه ، مبلمان و مواد نرم را شامل می شود.

خاموش کننده های کف
مناسب برای آتش سوزی کلاس A و Class B ، با کارآیی محدود در آتش سوزی Class F. برای آتش سوزی کلاس C موثر نیست و در صورت استفاده برای تجهیزات الکتریکی خطرناک است.

آتش نشانی های فوم محافظت در برابر آتش سوزی کلاس A و B را ارائه می دهند که به طور معمول مایعات یا موادی را شامل می شوند که از جمله بنزین ، روغن ها ، رنگ ها و چربی ها مایع هستند. خاموش کننده های فوم یک لایه در بالای ماده سوزاننده تشکیل می دهند و اکسیژن را از آتش خارج می کنند. آتش نشانی های فوم ممکن است به AFFF (فوم تشکیل دهنده فیلم) نیز گفته شود.

خاموش کننده های دی اکسید کربن
مناسب برای آتش سوزی کلاس E در آتش سوزی کلاس A ، کلاس B و کلاس F از نظر کارایی محدود است. در آتش سوزی کلاس B اثر کمتری دارد. برای آتش سوزی Class F مؤثر نیست.

آتش نشانی های دی اکسید کربن در برابر آتش سوزی کلاس B محافظت می کنند که شامل مایعات یا موادی هستند که مانند بنزین ، روغن ها ، رنگ ها و چربی ها مایع هستند. کپسولهای دی اکسید کربن محتوای خاموش کننده را تحت فشار قرار می دهند که هوای اطراف آتش را با گاز CO2 بی اثر که از احتراق پشتیبانی نمی کند جایگزین می کنند و بنابراین آتش را خاموش می کنند. آتش نشانی های دی اکسید کربن برای استفاده در تجهیزات الکتریکی زنده ایمن هستند. خاموش کننده های دی اکسید کربن باقیمانده ای باقی نمی گذارد.

دسته بندی مطالب