سیستم Delux

سیستم Delux

سیستم Delux

سیستم Delux
سیستم های Delux شبیه به سیستم های پیشگیری است ، در بیشتر موارد با استفاده از همان دریچه ها ، لوله ها ، اتصالات ، دستگاه های شروع زنگ هشدار ، آبپاش اتوماتیک و ردیاب ها ، اگرچه همه آبپاش ها باز هستند و شامل عنصر واکنش گرما نمی شوند. به جای آبپاش اتوماتیک باز ، می توان از نازل های اسپری در سیستم های delux استفاده کرد. تفاوت بین سیستم های پیشگیری و غرق شدن در این است که با باز کردن آبپاش ها در همه زمان ها ، نه در هوا می توان هوا و نه آب را در لوله کشی نگهداری کرد. سیستم deluge برای کار و سیگنال کردن شیر deluge ، باز کردن شیر و ایجاد جریان آب از طریق لوله کشی و تخلیه همزمان از طریق همه آبشارها یا نازل ها به طور همزمان ، نیاز به سیستم ردیابی دارد.

سیستم های تخلیه می توانند در مناطق بسیار گرم و سرد بسیار گرم نصب شوند و هدف اصلی این است که آب را به همان اندازه که لازم است برای مهار یا کنترل خطر آتش سوزی در سریعترین زمان ممکن قرار دهید ، روی آتش قرار دهید. این سیستم ها در جایی مورد استفاده قرار می گیرند که مقدار زیادی از آب به سرعت لازم باشد ، مانند عملیات پخش قابل اشتعال و قابل احتراق ، آشیانه هواپیما و ترانسفورماتور. سیستم های آبگیر اغلب شامل کنسانتره های کف می باشند.

مسائل مربوط به طراحی نسبت به سیستم Deluge شامل موارد زیر است:

سیستم تشخیص مناسب چیست؟
آیا منبع آب کافی و مناسب برای همه آبشارها می باشد؟
آب تخلیه شده به کجا منتقل می شود و آیا به مهار آن نیاز دارد؟
مشکلات طراحی سیستم آبپاش
همانطور که در بالا نیز اشاره شد موارد طراحی وجود دارد که مختص انواع مختلف سیستم است. با این حال ، مسائل مربوط به طراحی یا ملاحظات وجود دارد که در مورد تمام سیستم های آبپاش اعمال می شود. برخی از این موارد به شرح زیر است:

آیا آبرسانی کافی است؟
الزامات بیمه چیست و آیا اینها در طراحی سیستم تأثیر خواهند گذاشت؟
آیا سیستم با حداقل انطباق کد طراحی خواهد شد یا آیا برای بالاترین حد ضروری مشتری طراحی شده است؟
آیا تجزیه و تحلیل خطرات مناسب انجام شده و آیا همه خطرات به درستی شناسایی و ارزیابی شده اند؟
آیا آبپاش های اتوماتیک مناسب برای خطرات و همچنین سیستم انتخاب شده اند؟
نتیجه
نوع سیستم آبپاش باید در مراحل اولیه تعیین شود. این تصمیم به نوبه خود پیامدهایی را در باقیمانده از طراحی سیستم ، از معیارهای هیدرولیک گرفته تا تامین آب و اجزای سیستم دارد. عملکرد ، فرآیند و نیازهای کلی مالک یا مشتری باید در تعیین نوع سیستم برای یک پروژه خاص گنجانده شود.

سرانجام ، تأثیرات طولانی مدت مانند هزینه بازرسی ، آزمایش و نگهداری سیستم های آبپاش و ردیابی و همچنین امید به زندگی لوله ، اتصالات و سایر اجزاء باید در ارزیابی کلی گنجانده شود.