سیستم های اتوماتیک آبپاش آتش نشانی

سیستم های اتوماتیک آبپاش آتش نشانی

سیستم های اتوماتیک آبپاش آتش نشانی

سیستم های اتوماتیک آبپاش آتش نشانی
تقریباً کلیه ساختمانهای تجاری یا صنعتی که اخیراً ساخته شده اند ، برای ایمنی زندگی ، محافظت از ملک ، ایمنی آتش نشانان و به حداقل رساندن وقفه در کار نیاز به سیستم های اتوماتیک آبپاش آتش دارند. این سیستم ها مطابق دستورالعمل استاندارد ملی حفاظت از آتش سوزی (NFPA) برای نصب سیستم های آبپاش یا NFPA 13. طراحی و نصب شده است. به ساده ترین شکل ، این سیستم ها شامل یک سری لوله ها و اتصالات متصل ، همراه با سوپاپ ها ، دستگاه های شروع زنگ هشدار هستند. ، و آبپاش های اتوماتیک که توسط منبع آب قابل اطمینان تأمین می شوند.

برای پیمانکار سیستم آبپاش ، تصمیمات مربوط به طراحی و نصب سیستم آبپاش اتوماتیک آتش با ورودی از منابع مختلف مختلف گرفته می شود. این موارد شامل کدهای مربوط به آتش سوزی و ساختمان به صورت محلی ، استانداردهای شناخته شده در سطح ملی مانند NFPA ، مرجع دارای صلاحیت (AHJ) ، مهندس ضبط ، معمار ، مدیر ساخت و ساز ، پیمانکار عمومی ، شرکت بیمه و مالک است. انتخاب گزینه های طراحی مناسب نیاز به تحقیق و پیش بینی دارد و باید در نتیجه استفاده از آموزش و تجربه به منظور ایجاد حفاظت مناسب از خطرات موجود انجام شود. از بسیاری از عوامل دخیل در فرآیند تصمیم گیری ، یک انتخاب مهم نوع سیستم آبپاش اتوماتیک است که نصب خواهد شد. برخی از ساختمانها ممکن است به بیش از یک نوع سیستم احتیاج داشته باشند.

چهار سیستم اصلی عبارتند از سیستم لوله مرطوب ، سیستم لوله خشک ، سیستم پیشگیری و سیستم Delux. برخی از اطلاعات اصلی در مورد این سیستم ها به شرح زیر است.

سیستم لوله های مرطوب
سیستم آبپاش لوله مرطوب به طور کلی از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه ترین ، کاراترین ترین در مورد راهبردهای محافظت و نصب لوله است و نگهداری آن ساده ترین است. مقرون به صرفه بودن آن به دلیل داشتن اجزای کمتری است که نیاز به نگهداری و آزمایش کمتری دارد و محدودیت طراحی کمتری نسبت به هر سه نوع سیستم دیگر دارد. سیستم های لوله های مرطوب در جایی نصب شده اند که درجه حرارت زیر 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتیگراد) کم نمی شود و در جایی که یکی از اهداف طراحی قرار دادن آب در آتش نسبتاً کوچک در اسرع وقت است.

در سیستم لوله مرطوب ، قطعات به گونه ای ترتیب داده می شوند که به محض اینکه حرارت ناشی از آتش سوزی ، عنصر پاسخ دهنده گرما را از یک آبپاش اتوماتیک کار کند ، آب از طریق آبپاش به آتش تخلیه می شود. طراحی این سیستم ها برای کنترل آتش امکان پذیر است - کنترل آتش سوزی به اتاق یا محل مبدا تا رسیدن آتش نشانی و آتش سوزی آتش نشانی. سرکوب آتش - در واقع سرکوب آتش؛ یا حفاظت از ایمنی زندگی - مانند مشاغل مسکونی. سیستم لوله مرطوب همچنین می تواند شامل افزودنی هایی مانند ضد یخ یا کنسانتره فوم باشد.

دسته بندی مطالب