دستگاههای دید در شب.

دستگاههای دید در شب.

دستگاههای دید در شب.

دستگاههای دید در شب.
در نجوم ، برای کشف اشیاء موجود در جهان توسط تلسکوپ ها و آشکارسازهای حالت جامد.
در فعالیت های نظامی برای ردیابی موشک.
در مرمت هنر برای تجزیه و تحلیل نقاشی ها و کشف لایه های نقاشی پنهان.
برای ردیابی نانوذرات موجودات زنده.
سنسورهای IR همچنین در مطالعه آب و هوا ، تشخیص گاز ، معاینه نفت و آنالیز آب و همچنین در پزشکی برای اهداف بیهوشی استفاده می کنند. سنسورهای IR برای امنیت به عنوان بخشی از سیستم های کنترل دسترسی استفاده می شوند.

سنسورهای حرکت PIR
سنسورهای حرکتی PIR سنسورهای خاص IR هستند که به آنها حسگرهای مادون قرمز منفعل یا حسگرهای پیرو الکتریک نیز گفته می شود. مخفف PIR مخفف "مادون قرمز منفعل" است. آشکارسازهای حرکتی PIR برای استفاده خاص از اشعه مادون قرمز در نظر گرفته شده اند - بخشی که طول موج مادون قرمز را از محیط خارج می کند. آنها ارزان قیمت هستند اما برای تشخیص بسیار حساس هستند و نشان می دهند که شخص در آنجا فعالیت دارد یا از آنجا خارج شده است.

سنسور حرکت PIR از یک جزء پیرو الکتریک (ترکیبی از فلز و کریستال) و عناصر الکتریکی اضافی مانند مدار ، مقاومت و خازن ساخته شده است. سنسور IR منفعل به طور معمول توسط یک پوسته فلزی محافظت می شود و دارای یک پنجره سیلیکونی است که اجازه می دهد پرتوی از درون آن عبور کند. بیشتر سنسورهای PIR از نظر شکل مستطیل شکل هستند ، دامنه حساسیت آنها تا 20 فوت است. از نظر منبع تغذیه ، آنها در محدوده ولتاژ ورودی 3.3 ولت - 5 ولت قرار دارند.

این سنسور در ردیاب حرکت PIR از دو نیمه تشکیل شده است زیرا هدف آن نه تنها شناسایی امواج مادون قرمز بلکه همچنین نشان دادن تغییر به عنوان سیگنال برای حرکت است. سنسور در هنگام عدم حرکت در قسمت تشخیص ، بیکار است. با این حال ، هنگامی که یک شخص یا یک موجود زنده دیگر که گرما را اشعه می کند ، مانند حیوان در محدوده میدان عبور می کند ، در نیمه اول از راه خود تغییر دیفرانسیل مثبت ایجاد می کند و یک تغییر منفی دیفرانسیل در نیمه دوم سنسور روی آن ایجاد می کند. راه بیرون برای شناسایی و عبور سیگنالهای ظریف ، سنسور حرکت PIR شامل یک لنز یا بطور مشخص ، لنزهای بیشتری است که به عنوان بخشهای کوچکتر در یک جزء بزرگتر به نام لنزهای فرنل ادغام می شوند.

ماوس
- سنسورهای Infrared در ریموت های تلویزیون و خانه های رایانه قرار می گیرند
از سنسورهای PIR می توان برای تشخیص حرکت افراد ، حیوانات و اشیاء استفاده کرد.

هنگام نصب بر روی دیوار یا سقف ، می توان از سنسورهای PIR در سیستم کنترل دسترسی برای برقراری ارتباط با صفحه مرکزی استفاده کرد که حرکتی در منطقه مشاهده شده است. سنسورهای مادون قرمز سپس هشدارها را به صدا در می آورند و بسته به اینکه مسئولیت انجام این کار را داشته باشد ، این رویداد را به مالک ، نیروی انتظامی یا پیمانکار امنیتی گزارش می دهند. سنسورها همچنین می توانند ضبط ویدیو را تحریک کرده یا موانع فیزیکی را فعال کنند تا از فرار متجاوز جلوگیری کنند.

برای اندازه گیری دمای یک جسم متحرک از راه دور ، می توان ردیاب های حرکت PIR را نیز در دماسنج ها قرار داد. تیم های اورژانس از سنسورهای PIR برای اهداف نجات استفاده می کنند ، به عنوان مثال ، اگر شخصی در کوه گم شده و یا برای اهداف دارویی برای تشخیص درجه حرارت پوست استفاده کند. آنها برای کنترل عملکردهای خاص مانند روشن و خاموش یا پیمایش در ریموت های تلویزیون و خانه های رایانه قرار می گیرند.