انواع درهای آتش نشانی

انواع درهای آتش نشانی

انواع درهای آتش نشانی

درهای آتش نشانی می توانند به آهسته شدن یا جلوگیری از انتشار آتش و دود کمک کنند ، اما کانزیانی هشدار می دهد که به گونه ای طراحی نشده اند که کاملاً ضد حریق باشند. وی گفت: "این درها از مواد قابل احتراق ساخته شده اند و در نهایت با آتش سوزی می شوند. با این حال ، آنها در برابر نفوذ گرما و شعله های آتش مقاومت می کنند تا آتش را برای مدت زمانی مشخص کندتر کند. "

و با مهار آتش و دود ، زمان بیشتری را برای خروج از سازه برای شما فراهم می کنند. بیشتر افراد روی عنصر آتش تمرکز می کنند و اهمیت کاهش استنشاق دود را دست کم نمی گیرند. اما اکثر افرادی که در آتش سوزی های مسکونی جان خود را از دست می دهند به دلیل استنشاق دود این کار را می کنند.

Canziani می افزاید: "درهای آتش نشانی نیز ممکن است در حین خاموش کردن آتش برای محافظت از اموال و دارایی های شخصی نیز کمک کنند."

انواع درهای آتش نشانی
درب دارای درجه آتش نباید باز شود
درهای آتش نشانی هرگز نباید باز شوند. درب چوبی 20 دقیقه ای به سبک آتش ، سبک 8212. مفتخر به تصویر از شرکت درب سیمپسون.

در حالی که درهای آتش نشانی در تنظیمات تجاری رایج تر است ، بسیاری از شرکت ها هستند که درهای مسکونی آتش نشانی را به فروش می رسانند.

به عنوان مثال ، این شرکت علاوه بر درب های آتش نشانی سفارشی و حاشیه ای ، درهای حریق بیرونی کاملاً آماده و ناتمام را نیز تولید می کند. بیشتر دربهای این شرکت دارای 30 دقیقه آتش سوزی هستند ، اگرچه برخی از آنها 60 دقیقه آتش سوزی دارند. درهای آتش خارجی آنها از تخته سه لا یا هسته کامپوزیت ساخته شده است. درهای داخلی این شرکت می توانند دارای پانل های محکم ، شیشه آتش نشانی یا شیشه آتش مبهم باشند. درب های زمرد همچنین می توانند درهای آتش سفارشی را بسازند تا صاحبان خانه بتوانند تصمیم بگیرند که جزئیات معماری (قالب های برجسته شده و غیره) چه چیزی را در درب آنها بخواهد.

گزینه های درب آتش
یک درب دارای درجه آتش است که تقریباً با هر نوع طراحی مطابقت دارد.

 همچنین درهای دارای درجه حرارت را ایجاد می کند. بیشتر درهای چوبی دارای 20 دقیقه آتش سوزی هستند. با این وجود ، درهای MDF (فیبرد فیبری با چگالی متوسط) در رده های آتش 20 دقیقه ای ، 45 دقیقه ای ، 60 دقیقه ای و 90 دقیقه ای موجود هستند.

صاحبان خانه می توانند از انواع و اقسام چوب ها و سبک ها را انتخاب کنند تا اطمینان حاصل شود که درهای آتش نشانی با سایر سبک های خانه مطابقت دارند.

آیا به درب دارای درجه اعتبار آتش نیاز دارید؟
شکاف درهای آتش
شکاف های اطراف درب ، آن را ناکارآمد می کند.

امتیاز آتش لزوماً میزان زمانی را که یک درب در برابر آتش مقاومت نمی کند ، نشان می دهد. به عنوان مثال ، درب آتش 60 دقیقه با ضمانت تضمین نمی کند که این درب به مدت 60 دقیقه در برابر آتش مقاومت کند. رتبه بندی به این معنی است که در یک محیط آزمایش کنترل شده ، یک درب با نام تجاری جدید به مدت 60 دقیقه نگه داشته می شود. با این حال ، در یک برنامه در دنیای واقعی ، عوامل دیگری مانند شدت گرما می توانند این تخمین را به شدت کاهش دهند.

"اگرچه یک درب دارای درجه آتش برای جلوگیری از آتش سوزی از اتاق به اتاق دیگر طراحی شده است ، اما صادقانه بگوییم. حتی با درب مناسب ، آتش سوزی شدید می تواند فولاد را ذوب کند. "

همچنین ، اگر درب باز شود یا مکانیسم بسته شدن معیوب باشد ، هیچ درب خوبی نخواهد داشت. علاوه بر این ، برای اطمینان از عدم وجود شکاف در اطراف آن ، باید درب به درستی نصب شود.

درهای آتش می توانند آرامش خاطر را فراهم آورند. با این وجود ، استفاده صحیح از درهای موجود شما ممکن است تمام کارهایی باشد که باید در آتش سوزی انجام دهید. Canziani می گوید: "در یک مکان مسکونی ، عمل ساده بستن درب در اتاق باعث کندی شما می شود یا می تواند مانع از ورود گرما و دود از ورود به اتاق و مجروح شدن سرنشینان یا از بین بردن اموال اضافی در داخل شود." "اگر آتش درون اتاق منشأ داشته باشد ، بسته می شود به بسته شدن زمان آتش سوزی قبل از خاموش شدن ، بسته بودن درب ممکن است در کاهش سرعت آتش سوزی در سایر مناطق محل سکونت کمک کند."

در حقیقت ، Canziani می گوید که وی شخصاً آتش سوزی های مسکونی را مشاهده کرده است که درهای بسته منجر به خسارت قابل توجهی در برابر آتش و دود نسبت به درهای باز شده شده اند.