امکانات fM-200

امکانات fM-200

امکانات fM-200

fM-200 ترکیبی از کربن ، فلوئور و هیدروژن است. این ماده بی رنگ ، بی بو و غیر رسانا است.

بدون ترکیبی از اکسیژن موجود ، آتش را با ترکیبی از مکانیسمهای شیمیایی و فیزیکی سرکوب می کند. این امر به پرسنل امکان دیدن و نفس کشیدن را می دهد و به آنها اجازه می دهد با خیال راحت از محل آتش سوزی خارج شوند.

در همان موارد بسیار بعید که تخلیه در فضای اشغالی رخ دهد ، پرسنل قادر به دیدن و نفس کشیدن خواهند بود و به آنها اجازه می دهند با خیال راحت منطقه را ترک کنند. به این ترتیب ، این سیستم برای استفاده در فضاهای معمولی اشغال مجاز است.

FM-200 مناسب برای تقریبا همه برنامه های سرکوب آتش سیل است ، اگرچه بیشتر برای محافظت از دارایی های حیاتی شرکت استفاده می شود - بقیه که بقای شرکت به آنها وابسته است. با این حال ، از آنجا که مقادیر قابل توجهی اکسیژن یا دید انسداد را از بین نمی برد ، FM-200 نیز برای استفاده در اتاق های اشغالی یا محفظه های محصور ایده آل است ، و هنگام تهویه به سرعت پاک می شود.

واکنش سریع:
آتش سوزی به سرعت خاموش می شود ، به طور معمول در کمتر از 10 ثانیه آتش سوزی کلاس A ، B و C را خاموش می کند. این امر باعث کاهش سمیت جو و تولید دود و دوده می شود. اقدامات فیزیکی و شیمیایی در FM-200 ترکیب می شوند تا یک نیروی آتش نشانی مقاومت ناپذیر را تشکیل دهند. خواص فیزیکی FM-200 دمای شعله را کاهش می دهد ، در حالی که عمل شیمیایی انتشار شعله را سرکوب می کند.

در حقیقت ، FM-200 انتخاب مناسبی در کاربردهایی است که خاموش کننده های مایع ، فرآورده های شیمیایی مبتنی بر آب یا خشک می توانند باعث ایجاد خسارت سنگین و یا منجر به خرابی قابل توجه و گران شوند. این ماشین آلات به دلیل داشتن صفر بودن صفر ، شامل تجهیزات برقی ، ارتباطی و پردازش داده ها و کارخانه ها یا ماشین آلات است.

FM-200 همچنین در جایی که فضای ذخیره سیلندر در حق بیمه قرار دارد ، امتیاز می دهد. در مورد خطر آتش سوزی کلاس A معمولی ، تنها 7٪ در حجم FM-200 برای اهداف خاموش نیاز است ، در نتیجه فضای بسیار کمتری نسبت به بسیاری از سیستم های خاموش کننده گاز در بازار دیگر گرفته شده است.

عمر کوتاه جوی آن باعث شده است FM-200 در بسیاری از محیط زیست به گزینه قابل قبولی تبدیل شود. اعتقاد بر این است که زندگی جوی ارتباط مستقیمی با گرم شدن کره زمین دارد و FM-200 با مقایسه مطلوب سایر گزینه های Halon 1301 در بازار ارتباط مستقیمی دارد ، که برخی از آنها عمر جوی را افزایش داده اند.

جایگزین هالون با fm-200
سیستم دریایی Gielle گزینه ای به عنوان سیستم تعویض هالون است. غالباً ، این سیستم می تواند به خط لوله های موجود کاهش یابد و باعث کاهش زمان و هزینه مقاوم سازی شود.

Drop-In Halon 1301: ترکیبی از ویژگی های فوق الذکر این امکان را به شما می دهد تا از سیستم به عنوان یک جایگزین مجدد "قطره ای" برای تاسیسات هالون موجود استفاده شود. بیشتر تغییرات فقط به سیلندر ذخیره ساز و تعویض نازل محدود می شود.

به همین دلیل است:

ایمنی زندگی. ماده پاک کننده FM-200 با قطع آتش در سطح مولکولی کار می کند ، نه با گرفتن اکسیژن از فضای محافظت شده. بنابراین عامل مهار آتش برای محافظت از فضاهای کشتی است که خدمه یا سایر سرنشینان در آن حضور داشته باشند.

FM200 (HFC 227ea) از نظر شیمیایی به عنوان Heptafluoropropane شناخته می شود.

امکانات
پتانسیل تهی کننده ازن صفر
بی خطر برای استفاده در مناطق اشغالی
مناسب برای محافظت در برابر طیف وسیعی از خطرات با ارزش بالا
سیستم های کنترل کنونی هالون / CO2 موجود برای استفاده با FM200 قابل تنظیم است
به حداقل فضای ذخیره سازی احتیاج دارد
مانند هالون ، هیچ تمیزکاری پس از ترخیص لازم نیست
سیستم فشار کم
در کد عمل BPFSA ، NFPA 2001 و پیش نویس ISO ذکر شده است
استاندارد
ذکر شده در حفاظت از محیط زیست ایالات متحده
برنامه جایگزین های مهم آژانس (EPA) مهم برای سیل کل فضاهای اشغالی UL و FM به عنوان مؤلفه ای در سیستم های مصوب تأیید شده است

ویژگی های محیطی:
FM200 حاوی هیچ برم و کلر نیست و بنابراین دارای پتانسیل تخلیه ازن صفر (ODP) است.

طول عمر جوی FM200 بین 31 تا 42 سال است که همراه با ODP صفر آن ، یک راه حل طولانی مدت برای الزامات حفاظت از آتش ارائه می دهد.

ایمنی:
FM200 نسبت به هالون 1301 کمتر سمی است ، که باعث می شود در حالت کاملاً اتوماتیک در مناطق اشغالی از امنیت استفاده کنید.

به طور معمول FM200 نیاز به غلظت 7٪ طراحی دارد